Rally-obedience

Rally-Obedience –  to alternatywa dla sportowego posłuszeństwa jakim jest Obedience. Rally-O zwane jest często posłuszeństwo na luzie, sport ten zawiera również elementy agility, co gwarantuje jeszcze więcej umiejętności i zabawy.

Na zawodach przewodnik z psem mają do pokonania specjalnie przygotowany tor, na którym znajdują się różnego rodzaju stacje-ćwiczenia podobne do tych w standardowym obedience.

W odróżnieniu od zawodów obedience, w Rally-O przewodnik może w różnoraki sposób chwalić i zachęcać psa do współpracy, co też pomaga początkującemu zawodnikowi w odniesieniu sukcesu.

Ideą Rally-O jest zachęcenie do pracy z psem wszystkich członków rodziny, dlatego w zawodach mogą brać udział zarówno dorośli jak i dzieci. Na nasze zajęcia Rally-O zapraszamy wszystkich chcących trenować ze swoim psem ‘posłuszeństwo na luzie’. W zajęciach mogą brać udział czworonogi wszystkich ras, psy wielorasowe, szczeniaki (od 6tego miesiąca życia), oraz psy starsze (powyżej 8ego roku życia), a nawet psy ze stwierdzoną niepełnosprawnością, która nie ogranicza możliwości uczenia się zwierzęcia. Dla takich psów ćwiczenia Rally-O mogą stać się doskonałą formą aktywności i stymulacji utrzymującą psa w dobrej kondycji psychofizycznej.

Klasy i kategorie Rally-O
Kategoria Standard – osoby pełnoletnie
Kategoria Junior – młodzież między 8 a 18 rokiem życia
Kategoria Kids – dzieci do 8 roku życia
Klasa 1, 2, 3
Klasa Puppy (szczenięta między 6 a 12 miesiącem życia)
Klasa Senior (psy powyżej 8 roku życia)

regulamin:

http://www.rally-o.pl/strona_regulamin.html

źródło:

http://www.canid.pl/szkolenie-psów/Szkoła_szkolenia_psów/32-RALLY-O.html